SZPITAL POWIATOWY W CZARNKOWIE

AKTUALNOŚCI


Data zamieszczenia: 15.02.2024

Ministerstwo Zdrowia
Narodowa Strategia Onkologiczna
Realizacja zadania pn. Zakup aparatury diagnostycznej do wczesnego wykrywania nowotworów – mammografy
Zadanie dofinansowane ze środków budżetu państwa

Umowa o dofinansowanie nr 1/15/33/2023/194/572 zawarta pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia a Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie

Zadanie finansowane ze środków publicznych – dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia

Miejsce realizacji:
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie
ul. Kościuszki 96
64-700 Czarnków
województwo: wielkopolskie
powiat: czarnkowsko-trzcianecki
gmina: Miasto Czarnków

Opis zadania:
Zadanie pn. Zakup aparatury diagnostycznej do wczesnego wykonywania nowotworów – mammografy obejmuje zakup specjalistycznej aparatury – mammografu cyfrowego. Na zakupionym sprzęcie udzielane będą świadczenia zdrowotne osobom uprawnionym do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w ramach umowy zawartej przez Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie z publicznym płatnikiem.

Wartość zadania:
Całkowita wartość zadania: 655 468,18 zł
Wartość dofinansowania: 650 000,00 zł

znaki strona www2


Data zamieszczenia: 01.02.2024

PRACOWNIA USG I PRACOWNIA ENDOSKOPII
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie
Szpital Powiatowy imienia doktora Ryszarda Surmy w Czarnkowie


PRACOWNIA USG
Nasza nowoczesna Pracownia USG wyposażona jest w wysokiej klasy aparat USG. Badanie ultrasonograficzne (USG) to najczęściej stosowana, nieinwazyjna i w pełni bezpieczna metoda diagnostyczna. Polega na odbiciu fal dźwiękowych od badanych narządów, dzięki czemu uzyskujemy dokładny obraz w czasie rzeczywistym. Badanie jest krótkie i bezbolesne.

Wykonujemy szerokie spectrum badań diagnostycznych zarówno na NFZ jak i komercyjnie: USG stawów, ścięgien, mięśni po urazach i w chorobach narządu ruchu, USG naczyń krwionośnych oraz pozostałe badania USG tj.: jamy brzusznej, węzłów chłonnych, tkanek miękkich całego ciała, szyi, tarczycy, ślinianek, piersi, moszny i inne.

PRACOWNIA ENDOSKOPII
Nasza Pracownia Endoskopii jest wyposażonym w nowoczesny sprzęt endoskopowy. Procedury endoskopowe są przeprowadzane w trybie ambulatoryjnym oraz dla pacjentów przebywających na Oddziałach Naszego Szpitala. 

Wykonujemy Gastroskopię i Kolonoskopię. Badania ambulatoryjne odbywają się w ramach kontraktu z NFZ, a także wykonujemy badania komercyjne.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania ze świadczeń udzielanych w naszych Pracowniach.

Na badania można rejestrować się telefonicznie pod numerem telefonu:
Pracownia USG 67 352 81 36
Pracownia Endoskopii 67 352 81 38
lub osobiście w rejestracji Pracowni USG i Pracowni Endoskopii.

001usg

003endo

002endo


Data zamieszczenia: 30.01.2024

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie zatrudni:

Kierownika Działu Metodyczno - Organizacyjnego

Kompleksowa realizacja zadań i obowiązków należących do Działu Metodyczno - Organizacyjnego zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie

Oferujemy:
- zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
- możliwość rozwoju zawodowego.
Wymagania:
- wykształcenie wyższe kierunkowe – preferowane ekonomiczne,
- posiadanie minimum 3 lata stażu pracy na stanowisku kierowniczym,
- bardzo dobra znajomość przepisów prawa, obowiązujących na wymaganym stanowisku i umiejętność stosowania prawa w praktyce,
- doświadczenie w rozliczaniu świadczeń w ramach NFZ, przygotowaniu ofert z zakresu świadczeń zdrowotnych dla NFZ,
- bardzo dobra umiejętność obsługi komputera oraz pakietu MS Office (w szczególności Excel, Word) oraz korzystania z programów i narzędzi informatycznych wspomagających pracę Działu i Szpitala,
- umiejętność planowania i organizacji pracy, kierowanie zespołem pracowniczym,
- umiejętność samodzielnej pracy i samodzielnego rozwiązywania problemów,
- zaangażowanie i wysokie poczucie odpowiedzialności za powierzone zadania,
- komunikatywność, dyspozycyjność, kreatywność, wysoka kultura osobista.
Dokumenty aplikacyjne (CV, list motywacyjny oraz dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe wymagane do zajmowanego stanowiska oraz inne dokumenty stwierdzające dorobek i kwalifikacje zawodowe kandydata) prosimy przesłać na pocztę elektroniczną e-mail: kadry@zzozczarnkow.x.pl lub na adres: Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie, ul. Kościuszki 96, 64-700 Czarnków.
W dokumentach aplikacyjnych prosimy umieścić klauzulę: ,,Wyrażam zgodę na przetwarzania moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).”
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie przy ul. Kościuszki 96.
Twoje dane przetwarzamy w celu prowadzenia rekrutacji. Masz prawo w każdym czasie wycofać swoją aplikację.

Informujemy, iż skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Informacji udziela Dział Zatrudnienia i Płac – tel.: (67) 352 81 76


Data zamieszczenia: 17.01.2024

Nowoczesny tomograf komputerowy już działa!

W Naszym Szpitalu w Czarnkowie ruszyły badania wykonywane wysokiej klasy 80-rzędowym tomografem komputerowym. To bardzo zaawansowany technologicznie tomograf, który zwiększa możliwości diagnostyczne Szpitala.
Nowoczesny tomograf komputerowy pozwala na szybsze, bezpieczniejsze i najwyższej klasy obrazowanie i diagnozowanie pacjenta, co jest szczególnie ważne dla zapewnienia właściwego funkcjonowania Szpitala i udzielania pomocy medycznej w sposób profesjonalny.
Jest to kolejny ważny krok w podnoszeniu standardów w zakresie świadczenia usług medycznych przez nasz Szpital w Czarnkowie.
Na badania można rejestrować się telefonicznie pod numerem telefonu 67 352 81 37
lub osobiście w rejestracji Pracowni Tomografii na podstawie skierowania od lekarza specjalisty.

001

002

003


Data zamieszczenia: 21.12.2023

na zoz 21.12


Data zamieszczenia: 15.12.2023

Przed Świętami Bożego Narodzenia Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie – Szpital Powiatowy imienia doktora Ryszarda Surmy w dniu 15.12.2023 r. dołączył do akcji ,,Choinka dla Życia”, podczas której mieszkańcy mogli oddać krew w budynku Szpitala w Czarnkowie i w zamian otrzymać choinkę od leśników.
Choinka dla Życia to ogólnopolska akcja organizowana przez Lasy Państwowe wspólnie z Narodowym Centrum Krwi.
Każdy kto oddał krew w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Czarnkowie mieszczącym się w budynku Szpitala otrzymał w ramach podziękowania świąteczne drzewko wraz z pakietem upominków.
Akcja zorganizowana została pod patronatem Starosty Czarnkowsko-Trzcianeckiego Feliksa Łaszcza i Forum Gospodarczego Związku Pracodawców Północnej Wielkopolski Lewiatan.
Krew jest wyjątkowym darem, którego nie można kupić ani wyprodukować. Potrzebna jest każdego dnia – Szpital codziennie wykorzystuje ją w sytuacjach zagrożenia życia, jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym nowotworowym. Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym.
Krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność. Świadomość uratowania komuś życia jest jedną z najistotniejszych wartości honorowego krwiodawstwa, a krew jest najcenniejszym darem, jaki może podarować człowiek.
Dziękujemy Wszystkim za udział w tej pięknej akcji.

DSC01279

DSC01282

DSC01306

DSC01309

DSC01339

DSC01348

DSC01363


Data zamieszczenia: 12.12.2023

15 grudnia 2023 (piątek) zapraszamy do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Czarnkowie - oddaj krew i odbierz choinkę od Leśników!  W godzinach 8:00 - 14:00.
Zasada jest prosta:
Ty oddajesz krew - My podarujemy Ci piękną, pachnącą lasem choinkę!

choinka2


Data zamieszczenia: 29.11.2023

1 GRUDNIA 2023 ROKU - DZIEŃ WOLNY OD PRACY ZA 11 LISTOPADA 2023.

Uprzejmie informujemy, że 1 grudnia 2023 roku jest dniem wolnym od pracy w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie.

Szpital udziela świadczeń w tym dniu w systemie dyżurowym.

Administracja będzie nieczynna.


Data zamieszczenia: 09.11.2023

bezpszpit

Certyfikat „Bezpieczny Szpital to Bezpieczny Pacjent”


Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie - Szpital Powiatowy im doktora Ryszarda Surmy otrzymał certyfikat „Bezpieczny Szpital to Bezpieczny Pacjent” przyznany przez członków Rady Ekspertów Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali.
Certyfikat jest przyznawany za przestrzeganie standardów bezpieczeństwa oraz działania na rzecz bezpiecznego środowiska pracy dla pacjentów i personelu medycznego. Ocenie podlegało monitorowanie bezpieczeństwa personelu medycznego, rejestrowanie zdarzeń niepożądanych dotyczących personelu medycznego, przestrzeganie procedur czy wykorzystywanie bezpiecznego sprzętu.
Certyfikat „Bezpieczny Szpital to Bezpieczny Pacjent” to świadectwo stosowania się przez Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie do standardów bezpieczeństwa w placówce i działań podejmowanych na rzecz popularyzacji praktyk zapewniających możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy personelu medycznego i pacjentów. Jest on również potwierdzeniem uznania dla naszej kadry za ich kwalifikacje i zapewnienie bezpieczeństwa każdemu pacjentowi.


Więcej informacji dostępnych na stronie www pod linkiem: deklaracja-bezpiecznyszpital.pl

certbezszpital maly


Data zamieszczenia: 30.06.2023

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie otrzymał kolejne 1,7 mln zł w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020.
28 czerwca 2023 r. Pan Marek Woźniak marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał z Panią Bożeną Sadowską dyrektorem Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie, kolejną umowę na dofinansowanie unijnego projektu pt. "Poprawa dostępności infrastruktury zdrowotnej poprzez zakup nowoczesnego sprzętu medycznego w ZZOZ w Czarnkowie " z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Podpisanie umowy na dofinansowanie wynika ze złożonego przez Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wniosku.
Dzięki pozyskanym środkom Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie zakupi sprzęt medyczny dedykowany dla wskazanych oddziałów Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie.

20230628 100530

20230628 101959

20230628 102520

fot. Paweł Siemiński


Data zamieszczenia: 26.05.2023

Dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie zlecił praktyczne sprawdzenie warunków próbnej ewakuacji w budynku Administracji, podczas której zorganizowane zostały ćwiczenia opuszczenia Budynku Administracji na wypadek pożaru. O fakcie tym powiadomiony została Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie.
Scenariusz ćwiczeń ewakuacyjnych miał na celu praktyczne sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji jak również ocenę podjęcia działań ewakuacyjno-ratowniczych przez pracowników Administracji.
26 maja 2023 r. o godz. 9:45 na parterze Budynku Administracji powstaje pożar. W wyniku zaistniałego zdarzenia pracownicy Administracji podejmują akcję ewakuacyjną do wyznaczonego miejsca zbiórki, którą objęty został cały budynek Administracji. Następnie odbyła się kontrola wszystkich pomieszczeń oraz zabezpieczenie przed wejściem do budynku osób trzecich. Po sprawdzeniu stanu osobowego kierujący podjął decyzję o zakończeniu ćwiczeń ewakuacyjnych w budynku i ponownym przywróceniu pełnej funkcjonalność obiektu.
W podsumowaniu przeprowadzona akcja zaliczona została do bardzo dobrej praktyki i pouczających testów zasad zachowania bezpieczeństwa ppoż.
Próbny ewakuacyjne będą się odbywać regularnie w pozostałych budynkach Szpitala. Wbrew pozorom nie są to tak proste ćwiczenia do przeprowadzenia, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. W ćwiczeniach ewakuacyjnych nie chodzi bowiem o to, aby po prostu wyjść z budynku narażonego na niebezpieczeństwo. Trzeba to zrobić zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz z zachowaniem zdrowego rozsądku.

DSC02290

DSC02296

DSC02316

DSC02332

DSC02348Data zamieszczenia: 19.05.2023

Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych przesłał do wszystkich szpitali - członków OZPSP list otwarty z prośbą o zamieszczenie tego dokumentu na stronach internetowych szpitali.
W związku z powyższym Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie zamieszcza treść w/w listu otwartego kierowanego do Ministra Zdrowia.

List otwarty OZPSP 01

List otwarty OZPSP 02

List otwarty OZPSP.pdf


Data zamieszczenia: 28.04.2023

Dzisiaj w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie gościli przedstawiciele „Czepczyński Family Foundation”, która od ponad 2 lat zajmuje się wspieraniem działań edukacyjnych, głównie poprzez flagowe projekty ABC Ekonomii (edukacja ekonomiczna i finansowa) oraz ABC Empatii (budowanie właściwych postaw między dziećmi pełnosprawnymi, a dziećmi z niepełnosprawnościami).
Na ręce dyrektor Bożeny Sadowskiej przekazano książki „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami” napisanej przez Wiktora Czepczyńskiego, Żanetę Kupczyk i Katarzynę Muzykę – Jacheć.
Bohaterami książki są pierwszoklasiści, którzy doświadczają niecodziennych sytuacji i wynoszą z nich ważne życiowe lekcje. Poznają kolegów i koleżanki, mierzących się z niepełnosprawnościami i schorzeniami. Nowe relacje i doświadczenia uczą młodych bohaterów empatii i tolerancji.
ABC Empatii to spełnienie marzeń fundatora CFF Artura Czepczyńskiego, który postanowił wyposażyć w ten projekt 1000 gmin w Polsce ze środków statutowych fundacji.
Projekt ABC Empatii poprzez edukację najmłodszych, ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw.
Książki przekazane zostaną do wszystkich komórek szpitala.

DSC08746s

DSC08778s


Data zamieszczenia: 18.04.2023

W dniu 13 kwietnia 2023 r. odbyło się uroczyste nadanie imienia Szpitalowi Powiatowemu w Czarnkowie, to historyczny moment i ważny dzień w życiu naszego Szpitala.
Cieszymy się, że patronem naszego Szpitala został doktor Ryszard Surma, niezwykły lekarz - pediatra, człowiek skromny i wyjątkowy, oddany do końca służbie drugiemu człowiekowi.
Doktor Ryszard Surma przez całe swoje życie, można powiedzieć, że do ostatnich jego chwil, przyjmował swych pacjentów, małych i dużych. Do każdego podchodził z należytym szacunkiem i powagą. Ciepły, życzliwy, zawsze gotowy do niesienia pomocy. Wiódł życie bardzo skromne i takim był człowiekiem.
Zmarł w słoneczne południe 7 kwietnia 2018 r. po przyjęciu ostatniego pacjenta.
Na grobie doktora Ryszarda Surmy znalazły się słowa, które wypowiedział Napoleon Bonaparte: „Wszystko umiera, tylko pamięć dobrych uczynków nie ginie”.
Wybór doktora na patrona naszego Szpitala jest pięknym utrwaleniem pamięci o wielkim człowieku, lekarzu z Ziemi Czarnkowskiej. Jednocześnie niech będzie przykładem dla innych: wzorem bezinteresownej służby drugiemu człowiekowi, z pięknie wypełnioną życiową misją.
Niech przykład życia doktora Ryszarda Surmy znajduje naśladowców w naszym Szpitalu.
Warto i trzeba przypominać tego niezwykłego lekarza, który swoją ziemską misję wypełniał najpiękniej.

DSC01335

DSC01379

DSC01394

DSC01435

DSC01452

DSC01467

DSC01553

 IMG 3525

IMG 3530

IMG 3639

IMG 3658

IMG 3674

 


Data zamieszczenia: 31.01.2023

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie otrzyma 1,7 mln zł w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020

31 stycznia 2023 r. w sali konferencyjnej Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie, Pan Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego uroczyście podpisał z Panią Bożeną Sadowską dyrektorem Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie, umowę na dofinansowanie unijnego projektu dla działania "Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w obszarze zdrowia" z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Podpisanie umowy na dofinansowanie wynika ze złożonego przez Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wniosku o dofinansowanie projektu pt. "Zakup sprzętu medycznego w ZZOZ w Czarnkowie celem przeprowadzenia działań naprawczych w kontekście pandemii COVID-19 i jej skutków zdrowotnych oraz zwiększenia odporności systemu zdrowia i dostępności do usług w Wielkopolsce".
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie otrzyma dofinansowanie w kwocie 1 mln 708 tys. 875,70 zł. z WRPO na lata 2014-2020 w ramach instrumentu REACT-EU, który obejmuje m.in. wspieranie kryzysowych działań naprawczych w obszarze zdrowia. Wsparcie stanowi 85 proc. kosztów całego projektu (wartość całego projektu ogółem to 2 mln 042 tys. 945,99 zł), 15 % będzie wynosił wkład własny Szpitala.
Głównym celem projektu jest poprawa jakości i skuteczności procesu leczenia powikłań po COVID-19, więc dla Szpitala w Czarnkowie, który w czasie pandemii był Szpitalem w całości zaangażowanym w walkę z COVID-19, środki finansowe z tego projektu pozwolą na zakup sprzętu medycznego, który istotnie przyczyni się w zapewnieniu komfortu leczenia pacjentów.
Dzięki pozyskanym środkom Szpital w Czarnkowie zakupi m.in. sprzęt medyczny dedykowany dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziału Pediatrii.
Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie podejmuje wszelkie działania celem możliwości rozwoju Szpitala, mając na uwadze przede wszystkim potrzeby i zdrowie Pacjentów, dlatego w ostatnich dniach złożył już następny wniosek i stara się o pozyskanie kolejnego dofinansowania.

DSC06483a

DSC06511a

DSC06520a

DSC06523a


Data zamieszczenia: 03.01.2023

Z dniem 05.01.2023 r. w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie zostanie uruchomiona dla pacjentów infolinia do poradni specjalistycznych.

Numer infolinii : 459 595 250


 

 

 

KONTAKTY

ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ

SZPITAL POWIATOWY im. doktora Ryszarda Surmy

UL. KOŚCIUSZKI 96
64-700 CZARNKÓW

NIP: 763-17-48-697
REGON: 000308525-00029

SEKRETARIAT: Paulina Matuszczak - tel: 67 352 81 70, fax: 67 352 81 71
email: sekretariat@zzozczarnkow.x.pl

Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP): /zzozczarnkow1/SkrytkaESP


 

AKTUALNE TELEFONY, GODZINY PRACY, NAZWISKA PRACOWNIKÓW

SZUKAJ W MENU W DANEJ JEDNOSTCE SZPITALA (ODDZIAŁY, PORADNIE, PRACOWNIE).

 


DYREKTOR ZZOZ w Czarnkowie
Bożena Sadowska - 67 352 81 75
email: sekretariat@zzozczarnkow.x.pl


ZASTĘPCA DYREKTORA DS. LECZNICTWA
dr n. med. Anna Blask-Osipa - 67 352 81 00 


KIEROWNIK DS. ORGANIZACYJNO-PRAWNYCH
Anna Zublewicz  - tel: 67 352 81 56
email: azublewicz@szpitalczarnkow.pl
 


INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
email: iod@zzozczarnkow.x.pl 

DZIAŁ METODYCZNO-ORGANIZACYJNY (STATYSTYKA)
 
KIEROWNIK:Małgorzata Baszczak - tel: 67 352 81 25
Marta Jorka - tel: 67 352 81 25
email: metorg@zzozczarnkow.x.pl
REJESTR USŁUG MEDYCZNYCH (RUM)
Hanna Dolna - tel: 67 352 81 29
Justyna Mela - tel: 67 352 81 29
email: rum@zzozczarnkow.x.pl


DZIAŁ LOGISTYKI I ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
KIEROWNIK
----- tel: 67 352 81 72
email: przetargi@zzozczarnkow.x.pl
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
Maciej Wawrzyniak
email: przetargi@zzozczarnkow.x.pl

Jolanta Janus - tel: 67 352 81 77
Marcelina Drab - tel: 67 352 81 77
email: logistyka@zzozczarnkow.x.pl
 


DZIAŁ EKONOMICZNO-FINANSOWY
GŁÓWNY KSIĘGOWY: Patrycja Siemińska - tel: 67 352 81 73
KASA: Monika Zembik - tel: 67 352 81 79
KSIĘGOWOŚĆ:
Arlena Rybarczyk - tel: 67 352 81 73
Karolina Jessa - tel: 67 352 81 74

Dorota Łagodzka
Zuzanna Bielejewska
email: finanse@zzozczarnkow.x.pl

DZIAŁ ZATRUDNIENIA I PŁAC
 
KIEROWNIK: Dominika Rybarczyk - tel: 67 352 81 76
Dorota Magdziarz - tel: 67 352 81 76
email: kadry@zzozczarnkow.x.pl

PŁACE: Monika Zembik - tel: 67 352 81 78
email: place@zzozczarnkow.x.pl

NACZELNA PIELĘGNIARKA
Anna Łopatko - tel: 67 352 81 30
email: piel@zzozczarnkow.x.pl


APTEKA SZPITALNA
KIEROWNIK: Leszek Wiza
Anna Nowicka-Wiza
Hanna Piotrowska
tel: 67 352 81 31
email: apteka@zzozczarnkow.x.pl
 

STANOWISKO DS. BHP I PPOŻ.
Sebastian Urbański - tel: 67 352 81 27
email: bhp@zzozczarnkow.x.pl

ZESPÓŁ KONTROLI ZAKAŻEŃ SZPITALNYCH
PRZEWODNICZĄCA - dr n. med. Izabela Chudzicka-Strugała
tel. 67 352 81 32
email: epi@zzozczarnkow.x.pl

INFORMATYK
Arkadiusz Kościelski
Jakub Dolny
- tel: 67 352 81 80
Maciej Wawrzyniak - tel: 67 352 81 83
email: admin@zzozczarnkow.x.pl


Wszystkie telefony w jednym pliku do pobrania.

tablica informacyjna

HISTORIA

 

    

 

 Kronika Zespołu Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie

za okres 1945-1983 napisana przez Pana Zygmunta Saję.

Plik do pobrania.


      Czarnkowski szpital w pierwotnej swej postaci zbudowany został w 1895 roku. Jego ówczesne możliwości, w porównaniu do dzisiejszych, były bardzo skromne. Już w fazie projektowania założono bowiem, że jego warunki lokalowe pozwolą na jednoczesną hospitalizację tylko 25 chorych i wydaje się, że liczba ta w zupełności zabezpieczała miasto i najbliższą okolicę. Stan ten, niezmieniony, trwał aż do zakończenia II Wojny Światowej, czyli do 1945 roku.

W czasie działań wojennych i tuż po wyzwoleniu Czarnkowa, leczono w nim głównie rannych żołnierzy. W tych latach były też i takie okresy, w których z uwagi na wzrost ilości rannych, zaszła potrzeba zorganizowania dla nich dodatkowych pomieszczeń i takie wygospodarowano w budynku obecnej przychodni. Gdy to nie wystarczało, wspierano się lokalami prywatnymi. Szpitalnym pacjentom opiekę lekarską, w czasie okupacji i zaraz po wyzwoleniu, zapewniał dr Kwasek Stefan, który pełnił równocześnie funkcję dyrektora. Wspierały go w tym pielęgniarki- zakonnice ze Zgromadzenia Służebniczek NMP.

 W tym czasie zorganizowano szereg szkoleń i kursów przygotowujących do pracy w szpitalu przyszłą kadrę pielęgniarek i salowych wywodzących się z mieszkanek Czarnkowa.

Po śmierci dr Kwaska (10.07.48), nowym dyrektorem został chirurg Stefan Mirski  i funkcję tą piastował do października 1950 roku. Wówczas kierowanie szpitalem przeszło w ręce dr Juliana Lorkiewicza  a w codziennej pracy medycznej wspierali go absolwenci Akademii Medycznej: Jolanta i Henryk Mikołajczykowie.

Dotąd szpitale powiatowe, podobnie jak w okresie międzywojennym, nie miały podziałów na poszczególne oddziały. Dyrektor był równocześnie chirurgiem, internistą, pediatrą i położnikiem. W roku 1945, wykorzystując barak wybudowany jeszcze przez okupanta, uruchomiono w nim oddział zakaźny. Również w tym czasie rozpoczęto masowe szczepienia przeciwgruźlicze a wykonywały ją specjalne ekipy medyczne z Danii. Specjaliści ci mieszkali w jednym z pawilonów szpitalnych, który później aż do lat 60-tych nazywano „ekipą".

W 1950 w baraku utworzono oddział dziecięcy, który po pewnym czasie z uwagi na warunki sanitarne został przeniesiony do pomieszczeń internatu Liceum Ogólnokształcącego, gdzie działał aż do 1975 r., wówczas oddział ten przeniesiono do nowo wybudowanej części szpitala. W latach 1962/1963 wybudowano Magazyn Rezerw Terenowych, w 1965 uruchomiono pralnię mechaniczną, a na przełomie lat 1976/1977 wybudowano łącznik pomiędzy budynkiem głównym szpitala, a jego nową częścią. Znalazły się tam dodatkowe pomieszczenia, które pozwoliły na odciążenie budynku starego i przeprowadzenie w nim remontu. Po jego zakończeniu, zreorganizowano pracę szpitala, roz­dzielając poszczególne oddziały i dokonano nowej ich lokalizacji. W tej formie funkcjonował szpital czarnkowski aż do ubiegłego roku, kiedy to zakończono budowę nowego, w pełni nowoczesnego skrzydła, spełniającego wszystkie wymagane standardy.

Kolejnym krokiem obecnej dyrekcji szpitala jest prowadzenie dalszej jego modernizacji, takiej by wszystkie jego oddziały spełniały wymogi stawiane nowoczesnym placówkom służby zdrowia.

 


 

history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history
history
history history

 


Zdjęcia przed rozbudową z 2010-2011 roku:

2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009
2009
2009 2009